Donald Tusk Brüsszel Jusztíciája
Igaz, talán sértő az igazság istennőjét összehasonlítani egy kopaszodó brüsszeli bürokratával, ám nekem spontán a bekötött szem és a kard jutott az eszembe. A mérleg nem, hiszen Donald Tusk az rendszeresen mellőzte, főként, ha Magyarországról volt szó. A kardot viszont számtalan esetben csörgette hazánk ellen. Legfőképpen akkor, amikor a járvány miatt bevezettük a különleges jogrendet.
Tusk akkor így vélekedett: „Orbán Viktor olyan, mint a világjárványt okozó vírus…”, majd jött egy ordas hazugság is: „Orbán Viktor a 2015-ös migrációs válság óta vészhelyzeti eszközökkel kormányoz. Karl Schmitt német jogász büszke lenne a magyar miniszterelnökre”. Carl Schmitt egy náci jogász volt, nemcsak tagja volt az NSDAP-nek, hanem aktívan támogatta Adolf Hitlert. Kevés durvább sértés van Németországban, mint amikor „leschmitteznek” egy politikust. Ergo Tusk gyakorlatilag lenácizta Orbán Viktort.
Persze az sem kizárt, hogy Tusk a Soros György által finanszírozott Amnesty International magyarországi igazgatójának, Víg Dávidnak, a szakvéleményére támaszkodott, amely szerint „a koronavírus-törvény határozatlan idejű és ellenőrizhetetlen veszélyhelyzetet hoz létre, ami lehetővé teszi Orbán Viktornak és kormányának az emberi jogok korlátozását”. Donald mindenáron a jobbsarokba akart minket tuszkolni. Nomen est omen…
Bezzeg, amikor Angela Merkel döntött a „koronavírus vészfék” rendeletről, amely szerint Berlin egységesen dönthet minden szövetségi tagállamban a kijárási tilalomról, akkor nemcsak a múzsák, a fegyverek, hanem a brüsszeli igazság istensége is mélyen hallgatott. Holott óriási felháborodást váltott ki Merkel döntése. Majdnem az összes tagállam miniszterelnöke felemelte a hangját a vészhelyzeti jogrend ellen és civil oldalról is nemszűnő kritikákat fogalmaznak meg ellene. Főleg azért mivel Németországban a járványügyi törvény úgy korlátoz alapvető jogokat, hogy nem határozza meg a korlátozó intézkedések időbeli korlátját. Sem Tusk, sem a LIBE Bizottság nem siránkozik a demokrácia és az emberi jogok csorbulása miatt és nem fenyegetik Berlint kötelezettségszegési eljárással meg uniós atombombával (7. cikkely).
Donald Tusk ismét bemutatkozott, nagy tapsot neki, vagyis inkább ne.