Sej, a mi lobogónkat…
Szólt régen a kommunista induló. A vörös zászlót igaz elfújta a történelem és a demokrácia vihara, ám a liberális neo-marxista köröknek mindenképpen szüksége volt új szimbólumra, amivel harcba küldhetik rendesen agymosott seregeiket. Ez nem más, mint a szivárványzászló. Amely nem is igazi lobogó, nem egy állam, vagy politikai párt jelképe, ám érdekes mód megrongálásáért az USA-ban már letöltendő börtönbüntetést is szabtak ki a demokrata vezetésű államokban. Iowa államban egy férfi egy templomról tépte le a szivárványzászlót, majd elégette. A bíróság 15 év börtönre ítélte.
Német zöldpárti politikusok már ezt tűzik ki a nemzet zászlaja helyett és Budapest liberális vezetésének is a legnagyobb gondja az volt, hogy felvonják a baloldali vezetésű kerületek hivatalainak zászlórúdjára. A szivárványzászló a genderkedő, kisgyerekeken nemváltó műtéteket végrehajtó, az LMBTQ ideológiát ránk erőltető, degenerált új világrend szimbóluma lett és a „kulturált nyugaton” szinte szentségként kezelik. Lássuk kicsit a történetét is:
A mozgalom szivárványzászlaját Gilbert Baker, meleg jogi aktivista tervezte 1978-ban, a Gay Freedom Dayre, azaz a meleg szabadság napjára, amely a „pride”előfutára volt. A szivárvány színei a nemi sokszínűséget hivatottak kifejezni. Habár, ha kissé visszamegyünk az időben egészen 1969-ig, a híres színésznő, Judy Garland, temetéséig. Már ott is megjelentek páran szivárványzászlókkal, mivel az akkori Amerika meleg csoportjai nagyon kedvelték őt. Főleg az „OZ a Nagy Varázslóban” nyújtott alakításáért, amelyben először hangzott el a „Somewhere over the Rainbow” dal, amelyet később Israel Kamakawiwo’ole (IZ) hawai’i.i énekes tett világhírűvé. Hogy ez volt a szivárványzászló születésének a kiváltója ma már nem tudhatjuk. Viszont láthatjuk, hogy lassan kötelező lesz kitűzni, akár azonosulunk az LMBTQ mozgalommal akár nem.
Antoní Blinken a Biden adminisztráció új külügyminisztere, néhány napja, utasításba adta, hogy az USA nagykövetségeire is tűzzék ki a szivárványzászlót az amerikai csillagos lobogó mellé. Már volt régebben is ilyen törekvése a demokratáknak ám Donald Trump és kormánya ellenezte.
Lássuk be joggal. Egy nemzet lobogója valahol egy szentség is. Szimbolizálja az államot, a hazát, ahova egy utazás után hazatérünk, ünnepeinket, amikor a himnusztól könnyes szemünkkel a zászlót nézzük, a hőseinket, akik koporsóját a csillagok és a sávok fedik, és amelyet bajtársai gondosan háromszöggé hajtogatnak, majd egy hálás nemzet nevében, átadják a gyászoló családnak. A harctéren szemük világát vesztett katonák, ha halják a szélben a zászló lobogó hangját odafordulnak és szalutálnak. Mennyi háborún ment keresztül az amerikai zászló, a függetlenségi háborún, a polgárháborún és a világháborúkon át adott erőt és reményt a katonáknak. Az Egyesült Államok himnusza is a zászló említésével kezdődik:
„Oh, mondd, látod-e a korai hajnali fénynél
Azt, amit oly büszkén üdvözöltünk az alkony utolsó ragyogásánál?
Azt, amelynek széles csíkjait és fényes csillagait, a veszélyes csatában
A bástyák fölött figyeltünk, hogy oly büszkén lobog
És a rakéta vörös fénye, a bombák robbanása
Mutatta az éjben, hogy zászlónk még fenn lobog.”
Nem hiszem, hogy ez mellé a zászló mellé bármi mást is fel kellene vonni, hiszen ez minden amerikai jelképe, nemtől, hovatartozástól, vallástól és bőrszíntől függetlenül.