Az LMP bánhatja leginkább a Kétfarkú Kutyapárt erősödését
Ha a felszín alá nézünk, akkor azt láthatjuk, hogy a Kétfarkú Kutyapárt ismerős üzenettel operál: Lehet más a politika! És ennek bizony, ha van egy kis politikai érzékük, akkor a szlogen ötletgazdái (vagy akik maradtak belőlük) nem nagyon örülnek.

A Kutyapártnak minden feltétel adott ahhoz, hogy (még ha nem is jelentős, de akkor is észrevehető) tényezővé váljon a magyar politikában. Egyrészt megszerezte a politikában elengedhetetlen országos ismertséget az egyik oldal szerint zseniális, a másik oldal szerint ízléstelen, azonban kétségkívül többnyire vicces plakátkampánnyal. Tehát egyáltalán nem színtelen-szagtalan pártról beszélhetünk az esetükben, ez pedig jó alap egy országos (passzivista-)hálózat kiépítéséhez. Mindehhez hozzájárul a közösségi adományokból befolyt több tízmilliós összeg is, de nagyon fontos az is, hogy sikerült a politikai közösségük számára sikerként kommunikálni a „választási eredményt”. Az más kérdés, hogy ezzel a 200 ezer fős táborral (amiben azok is benne vannak, akik véletlenül szavaztak érvénytelenül) még a parlamentbe jutáshoz szükséges 5 százalékot sem biztos, hogy elérnék (60%-os, alacsonynak mondható részvételnél például ez még kevés). A nemzetközi tapasztalatok is kedvezhetnek az MKKP-nak, mivel a viccpártok, valamint a „mozgalomtól” nem messze álló kalózpártok is értek el szép (bár néhol csak rövid távú) sikereket Európában. Főként az utóbbi, azon belül pedig a svéd és a német példa inspirálhatja a Kétfarkúakat.
Egy jól irányzott kétfarkú kampány az urbánus választópolgárok körében lehet népszerű, valószínűleg a kisebb baloldali-liberális pártok támogatását erodálná amellett, hogy az LMP-től is szipkázhat el szavazókat. A baloldali kispártok, hogy előválasztás, vagy „Bitó-szalonos paktumok” során az ebből a szemontból lényegtelen, de úgyis egy közös masszába fognak majd tömörülni a szocialistákkal és Gyurcsányékkal, tehát tőlük pár tízezer szavazó elpártolása nem lenne végzetes. Azonban az LMP egyedi identitása, ami a parlamenti 5 százalékhoz hozzásegítette őket, már Schiffer András elvesztésével csorbát szenvedett, így ők kevésbé engedhetnek meg maguknak riválist. Éppen ezért jelenthet veszélyt számukra, hogy ha ugyan más nyelvezettel is, de pont egy ilyen identitást képvisel jelenleg a Kétfarkú Kutyapárt is: egy különutas, alapvetően baloldali, de a mainstream baltól elzárkózó közösség. Éppen ezért, az ökopárttól való, akár kismértékű, 1-2 százalékpontnyi szavazó elpártolása, a legutóbbi választáson is határon billegő szavazatarányt az LMP esetében az „éppen megvan” kategóriából, az „éppen nincs meg” kategóriába tolhatja.
A blogon megjelenő tartalom nem feltétlenül tükrözi a Nézőpont Intézet álláspontját.